چه Beef Stroganoff?

[ad_1]

گوشت گاو یکی از به طور گسترده ای مورد استفاده در انواع گوشت در کشورهای مختلف در سراسر جهان است. آن است که بسیار ترد و خوش طعم است که شما می توانید استفاده از آن را به سهام سوپ عطر و طعم غذاهای گیاهی و بیشتر. آن را می توانید ادویه تا کسل کننده و خسته کننده است و آن را بهتر است. یکی از این دستور العمل است beef stroganoff.

Beef stroganoff است یک دستور است که سرچشمه در قرن 19 روسیه است. در روسیه گوشت گاو است به یک جزء اصلی. به طوری که آنها آن را برای استفاده در غذاهای خود را. شما ممکن است تعجب که چرا آن را به نام beef stroganoff. برخی از توضیحات متحده است که آن را از Stroganov خانواده از روسیه الکساندر Grigorievich Stroganoff از اودسا و یا شاید تعداد پاول Stroganoff. اما مهم نیست که در آن نام stroganoff آمد از نکته مهم این است که آن را یکی از محبوب ترین روسیه دستور العمل های است که اتخاذ شده توسط کشورهای مختلف با توجه به آن طعم خامه و فربه عطر و طعم. در سال 1861 به آشپزی Govjadina po-strogonovski منتشر شده برای اولین بار دستور به نام گوشت گاو لا stroganov با خردل.

این یک دستور العمل که شامل تکه های گوشت گاو نه گوشت گاو نوار به عنوان ما امروز می شناسیم. این دستور العمل شامل نمی قارچ و پیاز را به عنوان به خوبی. آن است که به سادگی گوشت و خامه, خامه ترش و سس. در سال 1912 یک دستور العمل جدید پدیدار می شود و این یکی پیاز و رب گوجه فرنگی است و آن را در خدمت با سیب زمینی نی. استفاده از گوشت گاو نوار به جای تکه های تحمیل شد توسط لاروس Gastronomique در سال 1938. و آن را در نهایت به دنیای جدید در سال 1950.

در طول جنگ جهانی دوم beef stroganoff در حال حاضر به چین و از آن شده است در خدمت بسیاری از منحصر به فرد هتل ها و رستوران ها. که همچنین زمانی که چینی ها ایجاد نسخه خود را از این ظرف که در آن آنها نمی اضافه کردن خامه ترش, اما آنها بالای آن در برنج. در بریتانیا با استفاده از آنها یک شراب سفید بر اساس سس خامه ای به تعریف طعم گوشت گاو به جای اصلی خامه ترش.

در برزیل آنها را به یک نسخه با سس گوجه فرنگی و پیاز و قارچ و سس سفید یک کرم های سنگین بر اساس. در ایران, beef stroganoff ساخته شده با گوشت گاو نوار سرخ کرده با پیاز و قارچ و مخلوط با خامه. به طبخ دستور اصلی همه شما باید انجام دهید این است برای سرخ کرده و پیاز و قارچ را در کره تا زمانی که پیاز نرم شود. اضافه کردن گوشت و روغن سرخ کرده و برای 5 دقیقه. اضافه کردن خامه ترش و بجوش و خروش آمدن تحت حرارت کم به مدت 10 دقیقه. و که در آن است خود را معتبر beef stroganoff recipe.

امروز ما لذت بردن از beef stroganoff در هر نقطه و وجود دارد صدها نفر از راه های آن را پخت و پز. از فروتن روسی آشپزخانه به شیک ترین رستوران beef stroganoff آن ساخته شده است در سراسر جهان. کشورها در سراسر جهان در حال ایجاد راه هایی برای ایجاد این ظرف مناسب خود را طبخ. آنها آن را در راه های مختلف اضافه کردن ادویه جات ترشی جات مختلف و شکوه آن را تقریبا در هر چیزی. هیچ کس نمی تواند مقاومت در برابر فریبندگی یک کاسه بزرگ برنج و پوره سیب زمینی و یا ماکارونی با beef stroganoff در بالا.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *