هندی تنقلات و غذا

[ad_1]

اگر شما فکر می کنم هند یکی از اولین چیزهایی است که ممکن است ذهن شما عبور است چگونه متنوع این کشور است. تا به امروز تنوع یکی از ویژگی های است که بهترین توصیف هند است. هند نسبتا یک کشور بزرگ با جمعیت می آید که سوم در مقایسه با زمانی که به چین است. در هر منطقه و در هر ایالت در هند جشن بسیاری از زبان های مختلف گویش منحصر به فرد از سنت و مهمتر از دستور العمل های هندی. مواد غذایی در هند بسیار متنوع است که یک مشترک هند دستور العمل پخت و پز در یک منطقه ممکن است به طور کامل بیگانه به زندگی مردم از یکی دیگر از منطقه است.

دو چیز وجود دارد که در غذاهای هندی بسیار غنی و بسیار متنوع. یکی تاریخ هند. در طول سال بسیاری از مهاجمان خارجی عبور کرده اند و در آنجا ماند در هند و در روند باید در پشت سمت چپ یک علامت در پخت و پز هند. به نام چند پرتغالی, انگلیسی, آریایی, فارسی و عربی, مردان رفته اند به هند و تحت تاثیر تاریخ این کشور است و آشپزی. دوم این است که چگونه هند ارزش های پخت و پز. در اینجا مواد غذایی هند کسب و کار جدی است. پخت و پز است و نه فقط یک فعالیت شما در آشپزخانه است. غذاهای هندی است که به دلیل ویژه پخت و پز در نظر گرفته شده است به عنوان یک هنر در هند. هندی, پخت و پز دستور العمل به عنوان میراث – چیزی از ارزش است که می تواند منتقل شود از نسل به نسل. غذای هندی را می توان ساخته شده ویژه تمام طول سال اما غذای هندی دستور العمل های ساخته شده فوق العاده ویژه در طول تعطیلات مانند Pongal دستور العمل های.

یکی از مشهور ترین تعطیلات در هند, Pongal است این جشنواره به جشن تامیل نادو برداشت. در هند, Pongal به معنای واقعی کلمه به معنی “جوش زدن”. و البته آنچه که باعث می شود Pongal یک تعطیلات به یاد داشته باشید این است که این خدمت از Pongal مواد غذایی است. سه تا از محبوب ترین Pongal دستور العمل های گنجانده شده در ده خوشمزه هندی غذاهای شما باید یاد بگیرند به طبخ. این سه عبارتند از Ariselu, Bandaru Ladoo و Sarkarrai Pongal. Ariselu هند معروف نسخه از آرد برنج توپ. هندی, پخت و پز دستور العمل برای Ariselu است متفاوت باشد بسته به اینکه چگونه شما آن تفسیر. Ariselu توپ از آرد برنج و شکر زرد شربت. توپ پس از آن پوشش داده شده با کنجد قبل از آن عمیق است ، Bandaru Ladoo از سوی دیگر است که تقریبا شبیه به Ariselu اما spirals از آرد نخودچی اضافه شده به این دستور غذا را خوشمزه تر است. Sarkarrai Pongal مورد علاقه بسیاری از افراد در Pongal دستور لیست است برنج پخته شده با شیر و میوه های خشک.

بر خلاف باور عمومی وجود دارد مقدار زیادی بیشتر Indian food recipes از نمونه های کاری سرد و نفت است. غذاهای هندی یکی از متنوع ترین در جهان است. وجود دارد, هندی, دستور العمل های مواد غذایی از شمال هند و از جنوب هند و بسیاری دیگر. پخت و پز هند بسیار پرارزش است و ارائه می دهد مقدار زیادی از مواد غذایی را برای شما برای لذت بردن از پخت و پز و البته برای لذت بردن از غذا خوردن.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *