می تواند غذای شما را بکشند ؟

[ad_1]

اگر شما در ایالات متحده سهشنبه شب سناریو است که به طور معمول همان. پخت و پز غذا در خانه است که هیچ و بیرون رفتن برای شام احساس گیج کننده بنابراین چه چیزی شما را انجام دهید ؟ اگر دوست دارید سریع تند معنی به پایان گیج کننده هفته بهترین گزینه است به سفارش یک takeout.

جالب هندی takeouts کاملا مناسب هستند و طعم و خوشمزه, حتی زمانی که آنها به خانه, چند دقیقه یا حتی چند ساعت بعد که باعث می شود این تصمیم را حتی آسان تر است. اما این فکر تا به حال عبور خود را به خاطر داشته باشید که مواد غذایی هند در واقع می تواند شما را بکشند ؟ چه اولین چیزی که عبور ذهن ما هنگامی که ما بحث در مورد هند ، به خوبی آن ادویه جات ترشی جات و چرب و چاق کننده مواد غذایی است. که همه خوب اما هی وجود دارد یک تهدید جدی اینجا ؟

یک مکتب فکری است که ما تبدیل شده اند تا به سلامتی خود اهمیت این روز که آن را تبدیل به سخت برای ما به لذت بردن از غذا. به نظر می رسد مثل همه بهترین مزه چیزها در زندگی برای ما بد, شکلات, پیتزا, همبرگر بسیار وسوسه انگیز است اما آنها نیز چاق کننده. روزنامه ها و کانال های تلویزیونی و مجلات در حال بحث در مورد تحقیقات انجام شده توسط مواد غذایی مختلف سازمان ها و دانشگاه ها تایید که خوردن مقدار از این مواد غذایی منجر به بسیاری از مشکلات سلامتی مانند دیابت و سرطان و برخی دیگر از بیماری های خطرناک است. اما ما نمی دانیم که خوردن هر چیزی بیش از حد خوب نیست برای ما. بله برخی از مواد غذایی هند غذاهای آماده استفاده بیش از حد نفت و در نظر ناسالم تنها اگر خورده بیش از حد است.

اما وجود دارد بسیاری از تصورات غلط است که ما باید در مورد مواد غذایی هند و خوردن آن قطعا شما را بکشند. غذای هندی نیز می تواند در آماده راه های مختلف به طوری که آن را از دست دادن نیست و پایه آن طعم و مزه بلکه می شود هر دو سالم و خوشمزه است. شما قطعا می توانید پیدا کردن غذاهای خود را در محلی غذای هندی فروشگاه و یا رستوران ها که نمی خواهد کمک به شما در باز کردن شکاف دیگر در کمربند خود را.

هنوز بسیاری از مردم آن را درک کنند اما غذای هندی با استفاده از یک آرایه وسیعی از میوه ها و حبوبات و سبزیجات در مقایسه با دیگر مواد غذایی است. غذای هندی تکامل یافته در طول هزاران سال و وضعیت آب و هوایی و تفاوت های فرهنگی نقش بسیار مهمی در تعریف اولیه عادات غذایی یک منطقه است. این ادویه جات ترشی جات مختلف است که هند استفاده در مواد غذایی خود را, بسیاری از آنها ثابت کرده اند که بسیاری از خواص دارویی مانند زردچوبه و سیر و زنجبیل و فلفل سبز و غیره. این ادویه همچنین غذاهای هندی خوشمزه و جذاب است.

بسیاری فکر می کنم که تمام مواد غذایی هند چرب و روغنی, اما این کاملا دمدمی مزاج به عنوان شما می توانید آماده سازی مواد غذایی هند در راه های مختلف به آن را بسیار سبک تر است. متوجه می شوند که چگونه مردم تبدیل شده اند تا به سلامتی خود اهمیت بسیاری هندی رستوران و غذای آماده مکان را شروع کرده اند و نوآوری آشپزی را با توجه به سلیقه هر کس و مورد نیاز است.

امروز شما می توانید پیدا کردن مقدار کم چربی اشباع شده و روغن آن نیز کم کلسترول, اگر شما با استفاده از این آیتم ها برای آماده سازی مواد غذایی خود را از آن خواهد شد بسیار سالم. همچنین هنگامی که شما در حال آماده سازی غذاهای هندی است که نیاز به ماست یا خامه مطمئن شوید که به استفاده از چربی پایین گزینه است. استفاده از مقدار زیادی از سبزیجات و حبوبات و عدس و این مطمئنا مواد غذایی خود را بسیار سالم.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *