معروف مواد غذایی برای افراد مشهور

[ad_1]

مرحله دلی یک موسسه در شهر نیویورک بود و معروف آن ساندویچ پس از نام مشهور است. متاسفانه کسانی که مایل بالا ساندویچ ناپدید شده اند همراه با بسته شدن دلی. اما برای یک خوش شانس چند که حافظه زندگی در فرم از غذاهای معروف در اینجا برخی از محبوب تر برای همه آشنا است.

ولینگتون گوشت گاو : که با قرار دادن گوشت در ولینگتون? جنجال فراوان. دوک ولینگتون یک قهرمان جنگ است که clobbered ناپلئون در واترلو در سال 1815 اغلب dined در استیک pate و قارچ و پس از او آمده از وظایف نظامی خود این غنی ظرف ظاهرا ایجاد شده در افتخار او (چه ناپلئون dined در ناشناخته است کاملا احتمالا کلاغ). برخی از مورخان پیف پیف که داستان و اصرار گوشت پیچیده شده در خمیر شیرینی به حال شده است در اطراف برای قرن ها بر خلاف دوک. (بله, اما آن را نیز شامل قارچ و کله?). امکان اتصال به ولینگتون, نیوزیلند نیز سهام اعتباری.

صدف راکفلر : این یکی آسان است. ایجاد شده توسط پسر معروف, New Orleans, رستوران آنتوان's آن را پس از نام جان دی راکفلر که در آن زمان (1889) ثروتمندترین مرد آمریکا (و صدف خیلی غنی خود). دستور اصلی بود و هرگز به اشتراک گذاشته شده از این رو همه سرآشپزها آینده مجبور به بال آن. هیچ کس نمی داند که اگر آن را یک آیتم محبوب در جان D's میز شام اما ما'll فقط فرض آن بود.

گیلاس جشن : هیچ کس به نام جشن اما این دسر مخصوص بود و احتمالا ایجاد شده توسط آشپز مشهور اگوست Escoffier که آماده ظرف برای یکی از ملکه ویکتوریا's جشن (او زندگی می کردند یک مدت طولانی) به طور گسترده ای تصور می شود جشن الماس در سال 1887 هنگامی که این شعله ظرافت بود't تنظیم سالن ناهار خوری's پارچه در آتش آن را چشیده توسط خانواده سلطنتی در انگلستان و اروپا است.

تخم مرغ بندیکت : قطعا پس از نام بدنام خائن بندیکت آرنولد وجود دارد که یک بیت از رقابت در مورد منشاء آن. شناخته شده شهر نیویورک رستوران Delmonico's ادعای مالکیت راه بازگشت در سال 1860 اما یک آقایی به نام Lemuel بندیکت اصرار دارد آن را ایجاد خود را پس از سفارش یک بشقاب پر از غذاهای صبحانه صدر با sauce hollandaise در هتل والدورف 34 سال بعد.

سالاد سزار: یک سان Diegan به نام سزار Cardini متعلق به یک رستوران به نام هتل سزار در تیجوانا در ممنوعیت در نتیجه قادر می سازد او را به خدمت الکل در طول 1920s. آن را در آشپزخانه خود را که این محبوب سالاد ایجاد شد. کالیفرنیا رنگی وجود دارد به جویدن کاهو, آنچوی و یک پانسمان ویژه; شام همچنین می تواند لذت بردن از یک یا دو کوکتل. (نویسنده's توجه داشته باشید: به عنوان یک سان دیگو مقیم, من اطمینان می دهم که خوانندگان این روز هیچ یک سفر جنوب مرز برای هر نوع سالاد, trust me.)

مرغ à la پادشاه : نام نه پس از الویس اما یک بار دیگر بحث در میان مورخان و پادشاه به اندازه غرور ارائه چندین نسخه است; فیلادلفیا آقایی به نام ویلیام پادشاه اصرار داشت آن را ایجاد خود را در سال 1915; دیگر آمریکایی جیمز کین استدلال که او آمد تا با آن مرغ لا Keene فقط نمی't کاملا قطع آن (شاید کین مرغ کار کرده اند). سپس کین's پسر Foxhall (من که تا?) حمایت خود را از پدر's داستان در 1890s; شناخته شده آشپز هتل جورج Greenwald اصرار او مبدع آن برای ثروتمند ساکنان هتل خانم و آقای E. کلارک King II در برایتون ساحل هتل در نیویورک است. بنابراین وجود شما به آن است. شما تصمیم می گیرید و اگر گذشته خود را به نام پادشاه شما همچنین می تواند به این عمل می کنند.

خرچنگ نیوبرگ: کاپیتان بن Wenberg که کشف لذت غذا غذاهای دریایی در دنیا سفر را به ارمغان آورد دستور العمل و ارائه آن به Delmonico's پر رونق یک رستوران در شهر نیویورک در اواخر 1800s. آشپز با خوشحالی دوباره آن را برای کاپیتان پس از افزایش سرعت غنی از مواد تشکیل دهنده کمی و نام آن را به افتخار او. سریع به جلو چند دهه هنگامی که دو مرد در حال سقوط بود (شاید بیش از حد یا بیش از حد کوچک, کرم, هیچ کس نمی داند) و جرم آشپز تغییر نام آن وجود دارد هیچ کس به نام نیوبرگ آن فقط صدا بهتر است. یک پسر عموی اول به خرچنگ ترمیدور که ما'll را به فرانسه که نام آن را پس از یک بازی محبوب.

Beef Stroganoff: این دستور به نظر می رسد در یک کتاب آشپزی در سال 1871 گوشت گاو à la Stroganov با خردل نام و نام خانوادگی مشتق شده از یک دیپلمات روس و وزیر کشور الکساندر Stroganov. آن's تردید است که این دیپلمات حتی طعم خود را همنام اما یکی می خواهم به فکر می کنم او مصرانه خواست آن را یک شب در حالی که ولع مصرف گوشت گاو با خامه ترش. بسیاری از کشورها تغییرات مشابه از جمله چین همه ادعا منشاء اما آن را یک راز باقی مانده است. ما با اطمینان می دانیم که نه اکسپلورر مارکو پولو یا foodie پرزیدنت توماس جفرسون تا به حال لذت بردن.

رشته فرنگی Romanoff: در ابتدا ظاهر می شود در Romanoff's یک رستوران مورد علاقه در اواسط 1950s واقع در بازار مال فروشان درایو در بورلی هیلز. سال بعد غول robbie handsome's غذاهای محبوبیت آن را در حال حاضر از بین رفته رستوران در شیکاگو و همچنین به عنوان یک منجمد نسخه (نیز از بین رفته). یک آیتم در منوی آن شامل یک تیز پنیر چدار و سس و خامه ترش گناه غنی و خوشمزه با هر استاندارد. متاسفانه, آن را تقریبا ناپدید شده و باید از ابتدا برای کسانی که هنوز در طلب آن است.

Brandy Alexander: برخی از منابع شناخت تزار روسیه الکساندر دوم به عنوان اسم خود را, اما به احتمال زیاد آن را به نام تروی الکساندر یک متصدی بار در پیشوا's رستوران شهر نیویورک. به نظر می رسد او می خواست برای ایجاد یک نوشیدنی برای یک شام جشن قمر برف یک شخصیت خیالی به تصویر کشیده شده به عنوان یک نیویورک مقتدر بود که سخنگوی راه آهن و همیشه عینک سفید (شما آن را کشف کردن). صرف نظر از منشاء آن باقی مانده است یک دسر خوشمزه نوشیدنی های ساخته شده با creme de کاکائو خامه و هویج, ادعا شده است افسانه ای همسر اول جان لنون's کوکتل های مورد علاقه.

Chateaubriand: فیله گوشت گاو به نام برای یک سفیر فرانسه و وایکانت در اوایل 1800s توسط خود آشپز شخصی وایکانت Chateaubrant مورد ستایش قرار داد از یک منطقه در فرانسه تحمل همان نام; یک برش بزرگ از نخست استیک, it's معمولا به عنوان یک وعده غذایی برای دو همراه با غنی سس و سیب زمینی, اما ظاهرا وایکانت تا به حال دلچسب اشتها و جلا آن را به تنهایی ترک خانم وایکانت به دفع کردن برای خود.

این بی انتها غذاهای تتم خود را همنام در کتاب های تاریخ و سختگیر' آمار رژه می روند. اما قلب را. همیشه وجود دارد اتاق را برای بیشتر تا شروع به پخت و پز و شما بیش از حد می تواند تبدیل به یک غذای معروف برای سال آمده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *