مارکو Pierre سفید – شیطان در آشپزخانه

[ad_1]

مارکو Pierre سفید انگلیسی رستوران و آشپز شناخته شده در عرصه بین المللی معاصر خوردم. این استاد سرآشپز ارائه شده است برخی از بزرگ خلاق و نوآورانه ورودی در این صنعت پیشرو او برای به دست آوردن بسیاری از عناوین, 'پدرخوانده مدرن پخت و پز; یکی از آنها است.

آشپزخانه خود را آموزش شروع در هتل سنت. جورج در هروگیت و جعبه درخت در Ikley یورکشایر. یک رشته از آشپزخانه تغییرات دنبال کرد و در سن 33 مارکو Pierre سفید در حال حاضر دریافت سه ستاره میچلین. او جوانترین بریتن به دریافت این افتخار است. آن را در سال 1999 که تصمیم به رها کردن ستاره میچلین که او تا به حال به دست آورده است. به عبارت خود او: “من که در نظر گرفته شد و توسط افرادی که تا به حال کمتر دانش از من پس چه شد آن واقعا ارزش داره ؟ من به Michelin بازرسان بیش از حد احترام و من خوار خودم. من تا به حال سه گزینه: من می تواند یک زندانی از جهان و به ادامه کار شش روز در هفته من می تواند زندگی می کنند یک دروغ و اتهام قیمت های بالا و نه در پشت اجاق گاز و یا من می تواند به من ستاره عقب صرف وقت با کودکان و دوباره اختراع خودم. ”

آن را در سال 1999 تنها که سفید اعلام بازنشستگی خود را از آشپزخانه. او با این نسخهها کار به عنوان یک مشاور برای کروز, خط, P&O Cruises. سفید داخل اتاق ناهار خوری خوب رستوران مدیترانه ای است که انتظار می رود راه اندازی می شود در آوریل 2008. جدا از مهارت های آشپزی خود را مارکو Pierre سفید است که به خوبی شناخته شده برای خود را در نشریات مختلف. ادعای خود را به شهرت شامل گرما سفید, سفید, برده-یک زندگینامه است که منتشر شد توسط شومیز با عنوان مختلف – شیطان در آشپزخانه) و مواد غذایی از زمین و دریا.

او حتی در برجسته مشهور تلویزیون نشان می دهد 'Hell's آشپزخانه' به عنوان یک سر آشپز. 'Marco Pierre سفید در جهنم's آشپزخانه' همراه کتاب برای این نمایشگاه منتشر شده در 23 اوت توسط Ebury را فشار دهید.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *