قیمت روز موتور زانتیا – قیمت اجناس

سواری IX55 در مسیرهای شهری بسیار نرم و راحت است. خرید موتور زانتیا 2000 به صورت استوک یعنی کارکرده انجام شده و وارد کشور میشود اما از انجایی که تمامی این موتورها پلمپ بوده و بسیار بسیار کم کارکرد میباشند میتوانیم بگوییم با نسخه صفر برابری میکند. شتاب و سابقه افسانه ای پارس ELX در بین ماشین های داخلی مدیون این موتور هست . تنها تو کشور ما میشه که یکی پول نقد داشته باشه ولی نتونه ماشین بخره، باور کنید رفته بودم نقدی بخرم زورکی نمایندگی واسم دو ودیعه ای کرد! وراکروز دو دیفرانسیل که ۲تن وزن دارد، ظرف 5/8ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر میرسد، که از این نظر شاسی بلند موتور زانتیا چابکی محسوب میشود. این چراغ که به شکل یک روغندان است، فقط در مواردی که در سیستم روغنکاری زانتیا اختلالی وجود داشته باشد، روشن میشود. ولی بااینکه پیر شده و کارکرده است، هنوز هم میتوان روی آن به عنوان یک شاسی بلند آفرود حساب باز کرد. این ولتاژ از مقاومت داخلی سنسور عبور کرده و از پایه ی دیگر سنسور به ECU باز می گردد و در داخل ECU بدنه می شود.

در تست کشش دنده 3 از آنجا که ضریب دنده 3 سبک تر دوو نسبت به زانتیا و همچنین گشتاور بهتر موتور XU10L4 زانتیا در دور بالا به کمک آن آمد و با وجود مقاومت اسپرو در دور پایین و سرعت 60 تا 90 کیلومتر، اما با بالا رفتن دور موتور این زانتیا بود که شروع به جلو زدن کرد و تا 130 کیلومتر حدود هفت متر از رقیب پیر خود پیش افتاد. آوانته نیز همچون زانتیا فاقد رینگ های اسپرت است و از قالپاق بهره می برد. موتورها و سامانه انتقال نیرو در نظر گرفته شده برای زانتیا همان موتورهای مشترک در گروه پی اس ای از ۱٫۶ لیتری چهار سیلندر خطی تا ۲٫۹ لیتری شش سیلندر وی شکل بنزینی و همچنین از ۱٫۹ لیتری دیزلی تنفس معمولی تا ۲٫۱ توربو دیزل بودند. این در حالی است که مالکان مرسدس بنز، در همان سالهای ۸۶- ۸۷ هم از هزینه بالای سرویسها و چکابهای خودروشان ناراضی بودند. وجود امکاناتی نظیر برفپاککنهای اتوماتیک، تهویه نیمهاتوماتیک و قابلیت تنظیم سیستم صوتی از روی فرمان که این روزها به امکاناتی رایج در خودروها تبدیل شدهاند، نسبت به دوره ساخت زانتیا جالب توجه هستند و هنوز هم نظر خیلیها را به خود جلب میکنند.

فضای داخل کابین جادار و راحت است و قابلیت گنجاندن ۷سرنشین را دارد. با داشتن یک موتور ۶ سیلندر قدرتمند در مدلهای اخیر لندکروزر نه تنها در محورهای سخت و کوهستانی بلکه حتا در جادههای کفی نیز توانایی درگیریِ بالایی دارد. کابین بسیار جادار و بزرگ زانتیا نیز کاملا راحت و بیصداست و تنها میتوان از فضای محدود سر در ردیف عقب برای افراد قدبلند ایراد گرفت. فقط نشستین دری وری میگین.من تازه یه پارس سال ثبت نام کردم.یه 87 هم دارم تنها اشکاله همه مدلها صدای درهاست که اونم باید دایم گریس میریس بزنی. نوارهای کرومیدور پنجرهها و دستگیرههای کرومیدرها، همه و همه در لوکس نشان دادن وراکروز نقش مهمی دارند. وراکروز از مشکل گرانی قطعات و مصرف سوخت بالا رنج میبرد که همین موارد هزینه نگه داری این شاسی بلند لوکس را بالا بردهاند. این کالا دارای ساختاری عایق و نسوز بوده و همین موضوع موجب شده تا علاوهبر کاهش میزان صدای ورودی موتور به کابین، مانع از انتقال گرمای موتور نیز شود. سیستم تعلیق هیدروپنوماتیکی که یکی از نقاط قوت این اتومبیل است می تواند در عین حال به نقطه ضعف آن نیز تبدیل شود. نقطه قوت زانتیا به توان پیشرانه و سواری نرم و راحت آن برمیگردد که باعث میشود میان رقبای همدوره و همقیمتاش بدرخشد.

هندلینگ و سواری به نسبت رقبای هم قیمت و حتی بالاتر بهتر به نظر … برای همین در سرعتهای بالا و پیچها مطمن تر نشان میدهد و از هندلینگ مناسبی برخوردار است. هیوندای توسان در بحث حرکتی و قابلیتهای فنی خودروی نسبتا تیز و چالاکی است و به لطف مرکز ثقل پایین، از هندلینگ بالا و چسبندگی مناسبی برخوردار است تا هنگام ورود به پیچها با سرعت بالا احساس نامطلوبی به راننده منتقل نشود. البته پرادو نیمی ازاین موفقیت را مدیون انحصاری بودن بازار آن روزهای ایران و بدون شک قابلیتهای عالی حرکتی و بدنهای زیبا و درشت هیکل بود! سانتافه با نسل دومش(مدل ۲۰۰۶) وارد بازار ایران و به سرعت به یکی از پرطرفدارترین شاسی بلندهای بازار تبدیل شد، که یکی از مهمترین دلایل این موفقیت ، بازار محدود آن روزهای ایران بود. از دیگر امکانات توسان به شمار میآیند، که در نمونههای فول، روکش چرمیصندلیها و سانروف هم به این فهرست اضافه میشود. همچنین اتاق بعد از مدتی کارکرد به سر و صدا میافتد. همچنین در مدل فیس لیفت، چراغهای جلو به شیشه شور مجهز شدهاند. در مدل فیس لیفت، گرافیک چراغهای جلو و عقب دستخوش تغییراتی شده است و طراحی سپر جلو و شب رنگهای سپر عقب نیز تغییر کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *