زردچوبه به ادویه تا خود را به سلامت

[ad_1]

های مختلف فرهنگ های سنتی همواره شناخته شده است که مواد غذایی را می توان دارو استفاده عاقلانه است. مثلا در چین و شرق هند غذاهای حاوی آسمانی ادویه جات ترشی جات است که نه تنها طعم خوب خوب است برای بسیاری از بیماری های شایع. علاوه بر این علم است که در حال حاضر نشان می دهد که این ادویه ممکن است در واقع جلوگیری از بسیاری از بیماری های مزمن و همچنین احتمالا برخی از سرطان است.

زردچوبه همچنین به عنوان شناخته شده cumerin دارای یک سابقه طولانی از استفاده در چینی و طب آیورودا. مورد استفاده برای قرن ها برای درمان التهاب و تورم آن گنجانیده شده بود به شرق غذاهای هندی به عنوان یک جزء اصلی از ادویه کاری و ادویه جات ترشی جات از منطقه است. داشتن یک نسبتا قوی, تند, تند عطر و طعم آن محبوب است و حتی امروزه در فرهنگهای غربی است. طب غربی تنها به تازگی شروع به مطالعه این ادویه زرد.

زردچوبه و آرتروز

زردچوبه حاوی کورکومین و curcuminoids که قدرتمند ضد التهابی مواد شیمیایی گیاهی است که عمل به عنوان طبیعی cyclooxygenase-2 (COX-2) بازدارنده در بدن و مهار تولید پروستاگلاندین ها است که باعث التهاب و تورم است. محققان هندی دریافتند که tumeric تسکین درد مفاصل و تورم در افراد مبتلا به آرتریت هر بیت به عنوان خوب به عنوان تجویز داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) و بدون عوارض جانبی مانند خونریزی یا شکمی و ناراحتی معده. بر خلاف مواد مخدر که در ارتباط با قابل اثرات سمی (زخم شکل گیری کاهش تعداد گلبولهای سفید خون, خونریزی روده) کورکومین تولید هیچ سمیت.

مطالعات بالینی اثبات است که کورکومین نیز اعمال بسیار قدرتمند آنتی اکسیدان اثرات. به عنوان یک آنتی اکسیدان کورکومین است که قادر به خنثی کردن رادیکال های آزاد و مواد شیمیایی است که می تواند سفر از طریق بدن و باعث می شود مقدار زیادی از آسیب به سلول های سالم و سلول های غشاء. این مهم است که در بسیاری از بیماری ها مانند ورم مفاصل که در آن رادیکال های آزاد مسئول درد التهاب مفصل و احتمالی آسیب به مفاصل است. زردچوبه را ترکیبی از آنتی اکسیدان و ضد التهابی توضیح می دهد که چرا بسیاری از مردم با بیماری های مشترک تسکین پیدا کردن زمانی که آنها با استفاده از این ادویه به طور منظم. در یک مطالعه اخیر از بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید کورکومین بود که در مقایسه با فنیل بوتازون و تولید قابل مقایسه پیشرفت در کوتاه مدت از سفتی صبحگاهی طولانی پیاده روی و کاهش تورم مفاصل.

زردچوبه و کلسترول

کورکومین ممکن است قادر به جلوگیری از اکسیداسیون کلسترول در بدن است. پس از اکسیده کلسترول چه خسارت های خونی و می سازد تا در پلاک های است که می تواند منجر به حمله قلبی و یا سکته مغزی, جلوگیری از اکسیداسیون جدید کلسترول ممکن است کمک به کاهش پیشرفت آترواسکلروز و دیابت بیماری های قلبی. علاوه بر زردچوبه است که منبع خوبی از ویتامین B6 است که مورد نیاز برای حفظ سطح هموسیستئین از گرفتن بیش از حد بالا است. هموسیستئین یک محصول میانی از مهم سلولی فرآیند به نام متیلاسیون است که به طور مستقیم آسیب به دیواره رگ های خونی. سطح بالای هموسیستئین در نظر گرفته یک عامل خطر مهم برای رگ های خونی آسیب پلاک آترواسکلروز در عروق ساخت و بیماری های قلبی; در حالی که مصرف بالای ویتامین B6 است که در ارتباط با کاهش خطر بیماری قلبی است.

در تحقیقات منتشر شده در مجله فیزیولوژی و فارماکولوژی که 10 داوطلب سالم مصرف 500 میلی گرم از کورکومین در روز برای 7 روز نه تنها خون سطح کلسترول اکسیده رها 33% از مجموع کلسترول droped 11.63% و HDL (کلسترول خوب) با 29% افزایش! (Soni KB Kuttan R).

زردچوبه و بیماری عصبی

شواهد نشان می دهد که زردچوبه ممکن است هزینه حفاظت در برابر بیماری های عصبی. مطالعات اپیدمیولوژیک نشان می دهد که در افراد مسن هندی, جمعیت, در میان رژیم غذایی که زردچوبه مشترک ادویه سطح از بیماری های عصبی مانند آلزایمر بسیار پایین است. همزمان تحقیقات تجربی انجام شده به تازگی دریافتند که کورکومین به نظر می رسد به سرعت پیشرفت آلزایمر در موش ها است. مطالعات اولیه در موش ها همچنین نشان می دهد که کورکومین ممکن است جلوگیری از پیشرفت مولتيپل اسکلروزيس. در حالی که آن است که هنوز مشخص نیست چگونه آن را ممکن است هزینه حفاظت در برابر این بیماری دژنراتیو, یک نظریه این است که آن ممکن است قطع تولید IL-2 یک پروتئین است که می تواند نقش کلیدی در تخریب میلین غلاف است که در خدمت به محافظت بیشتر اعصاب در بدن است.

زردچوبه و سرطان

مطالعات اپیدمیولوژیک در ارتباط اند که استفاده مکرر از زردچوبه به نرخ پایین تر از سینه پروستات ریه و سرطان روده بزرگ; آزمایش های آزمایشگاهی نشان داده اند که کورکومین می تواند جلوگیری از تومور از تشکیل و تحقیقات انجام شده در دانشگاه تگزاس نشان می دهد که حتی زمانی که سرطان پستان در حال حاضر کورکومین می تواند کمک به کاهش گسترش سلولهای سرطانی به ریه ها در موش سوری.

کورکومین یک phytonutrient موجود در ادویه کاری زردچوبه و quercitin یک آنتی اکسیدان در پیاز به کاهش اندازه و تعداد precancerous ضایعات در انسان دستگاه گوارش را نشان می دهد تحقیقات منتشر شده در ماه اوت سال 2006 مسئله بالینی Gasteroenterology و کبد.

قبلی مطالعات مشاهده ای در جمعیت هایی که مصرف مقادیر زیادی از کاری و همچنین به عنوان حیوانات, تحقیقات را به شدت نشان می دهد که کورکومین یکی از مواد تشکیل دهنده اصلی در ادویه کاری ممکن است موثر در پیشگیری و یا درمان سرطان در روده پایین تر. به طور مشابه کورستین یک آنتی اکسیدان فلاونوئید موجود در انواع مواد غذایی از جمله پیاز چای سبز و شراب قرمز نشان داده شده است برای مهار رشد سرطان روده بزرگ سلولی در انسان و کولورکتال غیر طبیعی سلول ها در حیوانات.

سرطان پروستات دومین علت مرگ ناشی از سرطان در مردان آمریکایی با 500,000 موارد جدید ظاهر می شود در هر سال-یک اتفاق نادر در میان مردان در هند که کم خطر نسبت به یک رژیم غذایی غنی از brassica خانواده سبزیجات و ادویه کاری و زردچوبه. حتی شواهدی وجود دارد که یک رژیم غذایی غنی از زردچوبه ممکن است به کاهش خطر ابتلا به لوسمی دوران کودکی.

در حالی که به سادگی مصرف کاری, کلم بروکلی, گل کلم و پیاز ممکن است یک رژیم غذایی برای همه برای لذت بردن شما در حال حاضر می توانید درو مزایای زردچوبه با در نظر گرفتن آن به عنوان یک مکمل. به دلیل آن است که یک ادویه می توان آن را با خیال راحت مصرف در فرم مکمل.

این ادویه خوشمزه, در, سالم, سرخ کرده, سیب سالم و گل کلم بخار پز و/یا لوبیا سبز و پیاز. و یا یک عطر و طعم غنی و کم کالری شیب سعی کنید اضافه کردن برخی از زردچوبه و پیاز خشک به خامه ماست.

این که آیا شما انتخاب می کنید به شما زردچوبه به عنوان یک مکمل یا مواد غذایی افزایش ادویه تا زندگی خود و بهبود خود را به سلامت!

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *