دستورالعمل نحوه استفاده از ماشین آلات آسیاب

فرز فرآیند ماشینکاری سطوح صاف ، منحنی یا نامنظم با تغذیه قطعه کار در برابر یک برش چرخاننده است که حاوی تعدادی لبه برش است. آسیاب معمولی اساساً از یک اسپیندل محور موتور تشکیل شده است که برش فرز را سوار و می چرخاند و یک میز کار قابل تنظیم متقابل دارد که قطعه کار را سوار و تغذیه می کند. دستگاه آسیاب

دستگاههای فرز اساساً به صورت عمودی یا افقی طبقه بندی می شوند. این ماشین ها همچنین از نظر نوع زانو ، نوع قوچ ، ساخت یا نوع تختخواب و نوع هواپیما طبقه بندی می شوند. اکثر دستگاههای فرز دارای موتور محرک برقی ، سیستم خنک کننده ، سرعت اسپیندل متغیر ، و منبع تغذیه جدول با قدرت هستند

نمودار سر ماشین فرز با سرعت متغیر معمولی

نمودار سر ماشین فرز معمولی “Bridgeport”

انواع ماشین آلات آسیاب
نوع زانو
آسیاب های نوع زانو با یک میز کار قابل تنظیم به صورت عمودی که روی یک زین استراحت می کند مشخص می شود که توسط زانو پشتیبانی می شود. زانو ، ریخته گری گسترده ای است که به طور عمودی بر روی ستون دستگاه فرز سوار می شود و می تواند به طور محکم در ستون در موقعیتی قرار گیرد که سر فرز و دوک دستگاه فرز به درستی به صورت عمودی برای کار تنظیم شوند.

ماشین های ساده عمو دستگاه آسیابدی با یک دوک پیچ واقع شده به صورت عمودی ، به موازات صورت ستون مشخص می شوند و در سر کشویی نصب می شوند که با دست یا نیرو می تواند از بالا و پایین تغذیه شود. دستگاههای فرز عمودی مدرن به گونه ای طراحی شده اند که کل سر نیز می تواند چرخش داشته باشد تا اجازه کار روی سطوح زاویه ای را بدهد. دستگاه آسیاب

مونتاژ برجک و گردان برای ایجاد برش های دقیق طراحی شده است و می توان 360 درجه را روی پایه آن چرخاند. با قرار دادن سر در هر زاویه مورد نیاز در یک قوس 180 درجه می توان برش های زاویه ای را به صفحه افقی انجام داد.

ستون ماشین فرز افقی ساده شامل موتور محرکه و چرخ دنده و دوک چرخ ماشین فرز افقی با موقعیت ثابت است. یک بازوی سربار قابل تنظیم که حاوی یک یا چند تیر است ، از بالای ستون پروژه هایی را به جلو پشتیبانی می کند. از تکیه گاه بازو و پیکان برای تثبیت پیکان های طولانی استفاده می شود. تکیه گاهها را می توان در امتداد بازوی سربار منتقل کرد تا از کمان که در آن بسته به موقعیت برش فرز یا برش ، پشتیبانی پشتیبانی شود ، پشتیبانی شود.

زانوی دستگاه فرز با قطار سفت و سخت سوار ستون بالا یا پایین می شود. پیچ سنگین و عمودی زیر موقعیت برش فرز. دستگاه فرز برای ایجاد سطوح صاف ، برش گلدان و کلید ، ایجاد و پاشیدن برش و میلگرد فرز ، برش دنده ها و موارد دیگر بسیار عالی است. بسیاری از عملیات ویژه با پیوست های موجود برای استفاده از دستگاه فرز قابل انجام است. از زانو برای بالا بردن و پایین آوردن استفاده می شود. زین روی زانو استوار است و از میز کار پشتیبانی می کند. زین برای کنترل خوراک متقابل میز کاری به داخل و بیرون یک کبوترخانه حرکت می کند. میزکار به دلیل تغذیه قطعه کار در کنار برش فرز به سمت راست یا چپ بر روی زین حرکت می کند. جدول ممکن است به صورت دستی کنترل شود یا از طریق منبع تغذیه استفاده شود.

ماشین آلات کارخانجات زره پوش دستگاه آسیاب
تفاوت اساسی بین دستگاه فرز افقی جهانی و یک دستگاه فرز افقی ساده اضافه شدن یک محفظه چرخان در جدول بین میز و زین دستگاه جهانی است. این اجازه می دهد تا جدول برای انجام کارهای فرز زاویه ای و مارپیچی به 45 درجه در هر جهت بچرخد. دستگاه جهانی می تواند با پیوست های مختلفی از جمله فیکسچر نمایه سازی ، میز دوار ، اتصالات برش شکاف و رک و لوازم مختلف مخصوص نصب شود.

دستگاه فرز RAM-TYPE
دستگاه فرز قوچ با استفاده از دوقطبی نصب شده به یک محفظه متحرک در ستون مشخص می شود تا موقعیت یاب فرز را به جلو یا عقب در یک صفحه افقی قرار دهد. دو دستگاه آسیاب قوچ محبوب یکی از دستگاه های فرز آسیاب جهانی و دستگاه برش قوچی سر برش پیچ هستند.

ماشین آلات کارخانجات RAM-TYPE UNIVERSAL
دستگاه فرز قوچ جهانی شبیه به دستگاه فرز جهانی افقی است ، تفاوت این است که همانطور که از نام آن پیداست ، اسپیندل روی یک قوچ یا محوطه متحرک سوار شده است.

ماشین آلات آسیاب RAM-TYPE HEAD CUTTER HEAD
سر برش حاوی دوک دستگاه فرز به قوچ متصل است. سر برش را می توان از حالت دو طرفه عمودی به موقعیت دوقطبی افقی چرخاند و یا می تواند در هر موقعیت زاویه ای دلخواه بین عمودی و افقی ثابت باشد. زين و زانو براي تنظيم عمودي و خوراکي به صورت دستي رانده مي شوند در حالي كه جدول كار مي تواند به دست اپراتور يا با استفاده از نيرو يا قدرت باشد.

تنظیمات اصلی دستگاه فرز در شکل 8-1 نشان داده شده است.

مقررات ایمنی برای ماشین آلات آسیاب
دستگاههای فرز در حالی که مورد استفاده قرار می گیرند احتیاطهای ویژه ای دارند. اینها علاوه بر موارد احتیاطی ایمنی که در فصل 1 توضیح داده شده است.

با برش چرخان تماس برقرار نکنید.
یک پد چوبی یا یک پوشش مناسب را روی سطح میز قرار دهید تا در برابر آسیب های احتمالی محافظت شود.
هنگام حرکت پیوست های سنگین از سیستم دوستان استفاده کنید.
با استفاده از توان دستگاه سعی نکنید آجیل های کوره را محکم کنید.
هنگام نصب یا حذف برای ادامه این موضوع از این لینک استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.