برنامه رژیم کتوژنیک برای لاغری + دانلود رایگان برنامه PDF

برنامه رژیم کتوژنیک برای لاغری + دانلود رایگان برنامه PDF

تلاش کنید در طولانی مدت از انواع مختلف سبزی و گوشت استفاده کنید تا از مواد مغذی و فواید همه آنها برای سلامتی بهرهمند شوید. برای تهیه غذاهای خود بهتر است به جای استفاده از روغنهای ناسالم، چربی سالم همچون روغن زیتون بکر، روغن نارگیل که چربی بالایی دارد و روغن آووکادو را به کار ببرید و از انواع ادویهها برای خوشمزه کردن وعدههای غذایی خود استفاده نمایید کتو در یائسگی.

.

 

<h3>کتوژنیک لاغری</h3>بهعنوان مثال درکنترل فشار خون بالا، کاهش قند خون و چربی بدن مؤثر است و سطح کلسترول خوب خون را افزایش میدهد.

 

کلسترول بالا به طور کلی به دلیل افزایش HDL (کلسترول خوب) است که احتمال ابتلا به بیماریهای قلبی را کاهش میدهد. همچنین، مطالعات نشان داده است که رژیم های غذایی با چربی بالا، مانند رژیم کتوژنیک، معمولا باعث افزایش کلسترول نمی شود

استویا در رژیم کتو

.

 

به نظر میرسد این رژیم غذایی از آن دست رژیمهایی است که به جای کلسترول بد، سطح کلسترول خوب را در بدن افزایش میدهد.

 

رژیم کتوژنیک کنترل شده نه تنها سبب لاغری بلکه باعث کاهش درصد احتمال بروز مشکلاتی از جمله کلسترول خون بالا میشود.

 

۷ دلیل استپ در کتوژنیک اما، این شرایطی است که تنها در دیابت های کنترل نشده دیده می شود. هورمون انسولین در بدن مسئول کنترل قند خون است و البته بر سوخت و ساز چربی و پروتئین هم تاثیر میگذارد.

 

در رژیم کتوژنیک با کاهش ترشح انسولین احتمال ترشح هورمونهایی که سبب آکنه پوست میشوند هم کاهش پیدا میکند. لغات کم کربوهیدرات و کتوژنیک، باعث سردرگمی میشوند.

 

این را هم بدانید که برنامه غذایی کتوژنیک، کم آب شدن بدن و از دست دادن الکترولیت ها را ساده می کند. با اینهمه تمام این موارد هنوز به صورت قطعی ثابت نشدهاند و از نظر علمی و پزشکی نیاز به بررسی بیشتر دارند.

 

در رژیم کتوژنیک برای لاغری بیشترین کالری مورد نیاز بدن از طریق دریافت چربی و پروتئین تامین میشود و مصرف کربوهیدارتها به خصوص موادی مثل نان سفید، سودا، شکر، انواع خمیر و پاستا و سایر کربوهیدرات که زودهضم هستند ممنوع است.

 

مثل تمام رژیمها و انواع روش های لاغری، این رژیم تنها زمانی میتواند ثمربخش باشد که در اجرای آن ثباتقدم داشته باشید، و برای مدتی طولانی آن را دنبال کنید.

 

۳.افزایش توانایی بدنی: در این رژیم لاغری بدن ازچربی های ذخیره شده به عنوان منبع انرژی و سوخت استفاده می کند به همین دلیل فرد می تواند برای مدت طولانی تری بدون احساس گرسنگی به فعالیت های خود بپردازد.

 

صبحانه:ماست بدون قند با کره بادام زمینی، پودر کاکائو و استویا. این رژیم لاغری با کاهش شدید کربوهیدرات و جایگزینی آن با چربی همراه است.

 

این حالت زمانی رخ میدهد که بدن قادر به تأمین انرژی از سوختن قند(گلوکز) نباشد؛ یعنی مصرف كربوهيدرات که حاوی قند هستند باید به حداقل ممكن برسد و مصرف چربی افزایش یابد تا بدن انرژي مورد نياز سوخت و ساز خود را از شکستن اسیدهای چرب حاصل کند.

 

جالب است بدانید، اگر فکر میکنید که با داشتن رژیم کمچرب میتوانید تری گلیسیرید خونتان را کاهش دهید، سخت در اشتباهید چرا که مشخص شده است در رژیمهای کمچرب عموماً درصد تری گلیسیرید بعد از یک دوره افزایش پیدا میکند.

 

حوريه رمضان گليني ايا بارداري بعد از عمل اسليو مجدد باعث چاقي ميشود در هر بارداري معمولا فرد ١٠ كيلو اضافه وزن پيدا ميكند يعني بعد از زايمان كاهش پيدا ميكند و سئوال ديگر اينكه وقتي بارداري خب مثل قبل نميتوني غذا بخوري اين روند براي جنين ضرورتي نداره؟

 

اگر چند هفته و به سختی رژیم کتوژنیک میگیرید و بعد از کلافه شدن دوباره رهایش میکنید، نمیتوانید انتظار کاهش وزن داشته باشید. پاسخ دکتر علی امیر احمدی ما طول زمان لازم برای کاهش مناسب را تا دو سال در نظر میگیریم پس عزیزان توجه داشته باشند برای کاهش وزن بعد عمل جراحی نباید عجله کرد صبور باشید و با رعایت رژیم غذایی و ورزش مناسب انشاالله به وزن مناسب خواهید رسید با اسلیو حداکثر به وزن طبیعی خواهید رسید، بندرت کمتر از وزن ایده آل کمتر خواهید رسید.

 

یکی از تحقیقات نشون داده افرادی که رژیم کتوژنیک داشتن ۲٫۲ برابر بیشتر از کسانی که رژیم کمچرب و کم کالری داشتن، وزن کم کردن و حتی سطح چربی خون و کلسترول بد هم در اونها بهبود پیدا کرد.

 

خطر کلسترول LDL به اندازه و غلظت آن بستگی دارد که نشان داده شده که در کتوژنیک سالم هستند. محققان اعلام کردند که رژیمی به مانند رژیم کتوژنیک باعث میشود که اندازه ذرات کلسترول بد افزایش یابند اما در مجموع تعداد ذرات کاهش پیدا میکند.

 

پاسخ دکتر علی امیر احمدی بله جراحی چاقی به شما کمک می کند تا با تلاش کمتر و بدون رژیم غذایی و فشارهای روانی ناشی از آن لاغر شوید اما همکاری شما را برای افزایش تحرک و رعایت اصول تغذیه ای یعنی اجتناب از تکرر وعده های غذایی و خوردن غذاهای کم حجم و پر کالری را می طلبد.

 

اما این رژیم غذایی مزایای دیگری هم دارد که از جمله میتوان به، احساس گرسنگی کمتر و انرژی بیشتر در طول روز اشاره کرد. علاوه بر سه وعده اصلی که برای هر روز از نمونه رژیم ذکر شده میتوانید از دو میان وعده رژیمی هم استفاده کنید.

 

در حقیقت،در یک رژیم لاغری کتوژنیک بدن شما منبع اصلی سوخت خود را تغییر میدهد و تقریبا به صورت کامل از چربی انرژی خود را تامین میکند.

 

و هر دوی آنها نیز، بخاطر کاهش چربی بالقوهای که دارند مورد استفاده قرار میگیرند. همانند هر رژیم دیگری، رژیم کتو نیز می تواند عوارضی را به همراه داشته باشد.

 

بیشتر شدن احساس گرسنگی، حالت تهوع، اختلالات گوارشی، اختلال در خواب، کاهش عملکرد ذهن و یا قدرت جسمانی هنگام ورزش، از علائم آنفولانزای کتو است.

 

و نیز علائم آلزایمر را کاهش می دهند. زمانی علائم خارج شدن از حالت کتوز را می بینید که مانند ابتدای ورود به این رژیم غذایی احساس خستگی و بی حالی کنید.

 

یعنی باید به طول کامل از غذاهای شیرین حاوی قند و غذاهای سرشار از نشاسته از جمله: نان، پاستا، برنج و سیبزمینی و تمام فرآوردههای آنها دوری کنید. در ادامه، دسترسی به منابع چربی ذخیره شده راحتتر شده و سوزاندن آنها هم با سرعت بیشتری انجام میشود.

 

رژیم کتو استاندارد : همانطور که گفت رایجترین نوع این رژیم است با مصرف ۵٪ کربوهیدرات، ۲۰٪ پروتئین و ۷۵٪ چربی. حتی میوه هایی مثل موز هم در رژیم کتو قدغن هستند.

 

MCT همون تری گلیسیریدهای زنجیره متوسط هستند که توسط کبد شکسته و خیلی سریع وارد جریان خون می شن و در اونجا می تونن به عنوان منبع انرژی برای مغز و عضلات استفاده بشن.

 

این یک رژیم حاوی کربوهیدرات بسیار کم، پروتئین متوسط و چربی بالا است. بعد از این مدت بدن برای تامین انرژی مورد نیاز خود مصرف پروتئین و چربی ذخیره شده در بدن را آغاز میکند و این امر در نهایت منجر به کاهش وزن شما میشود که به آن در اصطلاح «کتوز» میگویند.

 

انجام دادن این ورزش ها میتونه در نهایت به تاثیر بهتر رژیم کتوژنیک شما ختم بشه. این سطح پایین انسولین در بدن از شما در برابر برخی از انواع سرطان یا حتی آهسته شدن روند رشد سلولهای سرطانی کمک میکند.

 

اندامها و بافتهای بدن برای كاركرد درست نیاز به تغذیه مناسب دارند؛ در غیر اینصورت بدن مستعد بیماری، عفونت، خستگی، عملکرد ضعیف، دیابت، چاقی، بیماریهای قلبی و انواع سرطان ميشود، ضمن آنكه تقريباً همه مواد غذايي خاصيت مقابله با عوامل بيماريزا را دارند.

 

این انتخاب با هدف کم کردن زمان مورد نیاز برای آشپزی انجام شده است. ۱.کاهش وزن و لاغری:طبق تحقیقات صورت گرفته رژیم های لاغری کم کربوهیدرات از جمله رژیم کتوژنیک نسبت به سایر رژیم های غذایی بر روی کاهش وزن تاثیر گذارترند.در این رژیم شرایط برای سوزاندن چربی بدون تحمل گرسنگی برای فرد مهیا می شود.

 

لیلا حاتمی کاهش وزن تا چه مدت ادامه می یابد ممکن است از حالت نرمال هم لاغر تر شوم؟ در مورد میوهها و سبزیجات هم بهتره که از سبزیجات غیر نشاستهای (مثل هویج، اسفناج، کلم بروکلی و …) و میوههای کم کربوهیدرات مثل توت و ملون استفاده کنید.

 

همچنین بسیاری تاثیر آن را در لاغری سریع با تاثیر رژیمهایی همچون رژیم اتکینز مشابه میدانند. پس قبل امید بستن رژیم کتوژنیک و لاغری ناشی از آن، موضوع را با پزشکتان درمیان بگذارید.

 

به خانم های باردار هم اکیداً توصیه میشود قبل از گرفتن نمونه رژیم <b>کتوژنیک لاغری</b> با پزشک خود مشورت کنند. در این رابطه مقالهای از سرویس سلامت در مجله کوروش بخوانید.

 

اما به خاطر داشته باشید که در این رژیم باید چربی بیشتر مصرف شود نه پروتئین. به نظر میرسد رژیمهای غذایی با کمترین میزان کربوهیدرات سبب کاهش بیشتر قندخون نسبت به سایر رژیمهای غذایی لاغری شوند.زمانی که بدن شما برای تامین انرژی مورد نیاز خود، چربی میسوزاند این امر سبب ساخت ترکیباتی میشود که به آنها «کتون» میگویند.

 

شير و فرآوردههاي آن از جمله ماست، پنير، كشك و بستني در این گروه قرار دارند كه مهمترین منبع تأمین کلسیم مورد نیاز بدن هستند و در تشکيل استخوان، دندان و استحکام آنها نقش مؤثري ايفا ميكنند.

 

سپس اطلاعات بدست آمده از بیمارانی که تحت رژیم کتوژنیک قرار داشتند، نشان داد كه اين رژيم كارآمد است و از اينرو استفاده از رژیم كتوژنيك گسترش یافت و مورد استقبال عمومی قرارگرفت.

 

رژيم كتوژنيك اولین بار در سال 1920 برای درمان کودکان مبتلا به صرع و تشنج ابداع و استفاده شد. بعد از یک سال و نیم شما هیچ گونه مشکلی برای بارداری ندارین.

 

بارداری لزوما باعث اضافه وزن نمیشه. ۴- وزن کم میکنیم؟ در حالت کلی هر ماده غذایی باید به بدن شما برسد فقط بستگی به رژیم، باید کم و یا زیاد بودن آن را تصمیم بگیرید.

 

برای وارد شدن به فاز ketosis، بدن شما باید از شر هر گلوکز موجود در بدنتون خلاص بشه. رژیم کتوژنیک زندگی خیلیها را زیر و رو کرده و ممکن است به دلایلی که در ادامه مطلب آوردهایم تاثیری بر چربیهای انبار شده در بدن شما نگذاشته باشد.

 

علاوه بر بیماری صرع، به نظر میرسد رژیم کتوژنیک برای درمان بیماریهایی که در گروه اختلالات سیستم عصبی دسته بندی میشوند هم موثر است.

 

و نهایتا اینکه، هر دوی آنها نسبت به رژیم غذایی استاندارد غرب(رژیمی که اغلب از کربوهیدراتهای فرآوری شده و ترکیبات رمزآلود ایجاد شده) کم کربوهیدرات محسوب میشوند.

 

محصولات کم چرب یا رژیمی: این محصولات معمولا به شدت فرآوری شده هستند و میزان زیادی کربوهیدرات در خود دارند.

 

حداقل در ابتدا، مهم است که غذا بخورید تا سیر شوید و از گرفتن کالری های اضافی خودداری کنید ، معمولا یک رژیم کتوژنیک باعث کاهش وزن بدون محدودیت کالری می شود.

 

در تحقیق دیگری به این نتیجه رسیدند که افراد با رژیم کتوژنیک ۳ برابر بیشتر از رژیمهای توصیهشده برای افراد دیابتی کاهش وزن داشتند.

 

با توجه به اینکه این چربی های اضافه ارتباط نزدیکی با دیابت نوع ۲، پیش دیابت و سندرم متابولک دارن، می شه نتیجه گرفت که این رژیم برای افراد دیابتی عالیه.

 

الهه شکری با سلام.یک نمونه رژیم غذایی برای روز اول تا چهاردهم میخواستم و اینکه ساعتی چند سی سی حق خوردن مایعات داریم؟

 

در ادامهی مقاله با عبارتی درشت مغذیها رو به خواهید شد که لازم میدونم اول دربارهش یه توضیحاتی بدم. واضح است که مرحله انتقال به حالت کتوز، یکی از سخت ترین مراحل گام گذاشتن در راه رژیم کتوژنیک است، اما خواهید دید ارزشش را دارد.

 

همچنین، خوب است بدانید اگر اشتباه کردید و از برنامه کتوژنیک خارج شدید، دوباره مجبور نخواهید بود سختی های مرحله انتقال را تحمل کنید.

 

بسیاری از افراد تصور میکنن به صرف اینکه یه رژیم خوبه، برای همه قابل استفاده و مناسبه. چند راه برای شناسایی اینکه بدنمان در کتوز هست یا نه وجود دارد.

 

در این رژیم شاید مهم نباشد که در وعده نهار چند کالری بیشتر از قبل دریافت میکنید، اما بدون تردید میزان کالری دریافتی در ۲۴ ساعت شبانهروز، همچنان اهمیت دارد و اگر مراقبش نباشید همه آنچه که در مورد رژیم کتوژنیک و لاغری شنیدهاید به یک رویا شبیه میشود.

 

فقط غذاهای کامل و اقعی که نزدیک به حالت بدون تغییرشان هستند، در این رژیم الزامی است. بدن و مغز که جزئی از آن است نیاز به گلوکز دارد تا بتواند فعالیتهای خود را انجام دهد چرا که برخی از قسمتهای مغز فقط میتوانند از این نوع قند تغذیه کنند.

 

5- غذاهای ساده بدون نیاز به پخت مصرف کنید: اصلاً حوصله رفتن به آشپزخانه و روشن کردن گاز را ندارید؟ به طور کلی مهمترین اشتباهی که افراد را از رسیدن به شرایط کتوزیس و چربیسوزی پایدار باز میدارد مصرف بیش از حد پروتئین است.

 

یعنی بعد از جراحی لاغری امکان دارد که دوباره چاق شوم؟ بهتر است یکی از میان وعده های کتو را صبح و دیگری را بعد از ظهر میل کنید. رژیم کتوژنیک هدفمند در بین ورزشکاران و افراد فعالی که رژیم کتو رو انتخاب کردن اما به کربوهیدرات بیشتری نیاز دارن، متداوله.

 

شما توی رژیم کتوژنیک با کربوهیدرات کم، به نمک بیشتری نیاز دارین. • رژیم لاغری کتوژنیک با پروتئین بالا: این رژیم شبیه به رژیم استاندارد است، با این تفاوت که محتوی مقدار بیشتری پروتئین است.

 

رژیم کتوژنیک با پروتئین بالا: این رژیم مانند کتوژنیک استاندارد است که فقط پروتئین بیشتری دارد. ۲. رژیم کتوژنیک با پروتئین بالا :که شبیه رژیم کتوژنیک استانداردSKD می باشد ولی درآن فرد می تواند پروتیئن بیشتری استفاده کند.

 

از آنجاییکه رژیم کتوژنیک، یک رژیم پزشکی است که باید مطابق اصول صحیح و برای اهداف خاصی مورد استفاده قرار گیرد، استفاده طولانی مدت از آن، سودمند نیست، ضمن آنکه استفاده مداوم از آن که به معنای کاهش مصرف کربوهیدرات است، میتواند سردرد، یبوست، مشکلات تنفسی و دیگر مشکلات ایجاد کند.

 

در حالی که، رژیم غذایی کتوژنیک را میتوانید برای همیشه حفظ کنید و بدون گرسنگی کشیدن برای مدت طولانی هم به همین نتایج برسید.

 

بنابراين رژیم غذایی سالم، رژیمی است که 2000 كالري روزانه مورد نياز بدن يك فرد سالم را به او برساند و همه مواد مورد نياز و ضروري بدن را به منظور حفظ حيات و تندرستي تأمين كند.

 

به طور كلي بدن براي ادامه حيات و انجام فعاليتهاي روزانه ناگزير از دريافت كالري از طريق غذاست. همچنین برخی از افراد ممکن است به آنفولانزای کتویی دچار شوند که در وبسایت سبک زندگی می توانید در این باره به طور مفصل بخوانید.

 

به نقل از وبسایت Ruled Me هدف رژیم کتوژنیک این است که بدن مجبور شود به حالت سوخت و ساز وارد شود. با توجه بنظر وبسایت Ketogenic Diet Resource، یک برنامهی غذایی کتوژنیک مصرف مواد غذایی خاصی را توصیه نمیکند.

 

مصرف کربوهیدرات را به روزانه حداکثر ۲۰ گرم کاهش دهید. لازم است که پیش از اتخاذ این رژیم غذایی حتما یک چکاپ کامل انجام دهید و زیر نظر پزشک تغذیه پیش بروید تا امکان یا خطر ابتلا به موارد دیگر به حداقل برسد.

 

بهتر است از رژیم غذایی مناسب پیروی کنید و همراه با آن ورزشهای مناسبی هم انجام دهید. بنابراین این رژیم برای همه از جمله افرادی که به دنبال ورزش حرفهای، تخصصی و افزایش مقدار ماهیچه هستند، مناسب نیست.

 

از جمله فواید این رژیم برای ورزشکاران کمک به عضلهسازی بیشتر و افزایش سطح اکسیژن مورد نیاز بدن به خصوص در زمان تمرینات سخت و فشرده است. این بدان معنی است که بدن شما به انسولین کمتری نیاز دارد و انسولین کمتری هم ترشح میکند.

 

سندرم تخمدان پلیکیستیک: رژیم غذایی کتوژنیک به کاهش میزان انسولین کمک میکند که میتواند نقش مهمی در سندرم تخمدان پلیکیستیک داشته باشد.

 

و ممکن است حتی خطر بیماری های قلبی، مخصوصا در افراد چاق را کاهش دهد. زمانی که شما بیش از حد چاق هستید احتمالا مبتلا به عوارضی مثب دیابت، فشار خون بالا و بیماریهای قلبی هم هستید به همین خاطر حتما برای پیروی از رژیم کتوژنیک با پزشک خود مشورت کنید و زیر نظر پزشک پیش بروید.

 

دلیل این امر احتمالا به خاطر استفاده چربیها به عنوان منبع انرژی به جای کربوهیدارت است. ممکن است در آغاز رژیم غذایی کتوژنیک، محدودیتهایی را در فعالیتهای خود مشاهده کنید، اما این فقط به خاطر عادت کردن بدن شما به این رژیم برای مصرف چربی است.

 

از آنجایی که میلیون ها نفر قبلا تجرب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *