بالا 5 مسائل مربوط به نگهداری مواد غذایی صنایع در شب

[ad_1]

صنعت غذا های هندی در نظر گرفته شده است به یک طلوع بخش به دلیل بزرگ بالقوه برای رشد و توسعه اجتماعی و اقتصادی. تخمین زده می شود به عنوان یک $258 میلیارد صنعت با حدود 8 درصد رشد سالانه با یک پتانسیل برای رسیدن به $482 میلیارد دلار تا سال 2020 با سرمایه گذاری های بزرگ در پردازش مواد غذایی, ویژگی های نوآوری و زیرساخت ها برای بخش کشاورزی. هند به خوبی می تواند تبدیل به سبد غذایی در جهان است. با دومین زمین های قابل کشت در جهان هند بزرگترین تولید کننده شیر, پالس نیشکر و چای در جهان و دومین تولید کننده گندم و برنج و میوه و سبزیجات است. هندی کشاورزی بودن اولیه حامی caters به حدود 60% از جمعیت برای امرار معاش خود و کمک به 17 درصد از تولید ناخالص داخلی. در زیر برخی از مسائل مربوط به نگه داشتن صنعت پردازش مواد غذایی در شب.

1. حفاظت از مواد غذایی خام همچنین یک نگرانی عمده برای این صنعت است. در محصولات مانند خاطرات میوه ها و سبزیجات و گوشت و پردازش کمی آلودگی می تواند منجر به نابودی بسیاری از مواد اولیه ساخت آن را بسیار مخاطره آمیز است. صنایع باید به کارکنان در سراسر ساعت قادر به نگه داشتن زبانه ها در مواد خام و جلوگیری از آنها را از خراب کننده و هجوم.

2. بهداشت – عدم وجود بهداشت نمی تواند تنها آلوده به مواد خام اما همچنین می توانید این محصول به پایان رسید سمی است. همچنین بهداشت نقش بازی نمی کند فقط در مواد خام بلکه در پردازش. نصب صحیح امکانات برای کارکنان مناسب برای اطمینان از بهداشت شخصی است ملاقات کرد, همچنین کمک می کند نسبت به جلسه ایمنی مواد غذایی مورد نیاز است.

3. سم حذف – تجهیزات پردازش مواد غذایی تکیه بر استفاده از مواد شیمیایی بالقوه خطرناک برای بهداشت و مبارزه با آفات. به این دلیل توجه به تواند به کاهش خطر ابتلا به اتفاقی آلودگی محیط زیست در طول پردازش مواد غذایی چرخه شکست که می توانید آن را به غذایی سمی است. ایجاد تمیز کردن و ضد عفونی برنامه ها برای اطمینان از صحیح استانداردهای بهداشت در حال ملاقات و کاهش خطر بیماری های منتقله شیوع.

4. تکنولوژی و اتوماسیون – هند در صنعت فرآوری مواد غذایی است که عمدتا ساخته شده از smallscale و unorganised بازیکنان. عدم وجود نوآوری در این بخش آگهی های صنعت به استفاده از همان روش های قدیمی و از این رو حاشیه های بسیار کمی برای بهبود عملکرد. این است که مانع پیشرفت این صنعت باید ساخت که منجر به تر دستی کار خود را برای رسیدن به نتایج و مصرف بیشتر فرایند زمان است که می تواند کاهش می یابد و از طریق پیاده سازی فن آوری است. اجرای اتوماسیون می تواند کاهش زمان فرآیند در برخی از فرآیندهای در خرد کردن یا مایع.

5. افزایش رقابت – محصولات ارگانیک در حال افزایش در بازار امروز, و صنایع غذایی شناخته شده به نایاب تغذیه کردن محصولات غذایی است. از این رو اضافه کردن تغذیه و یا حفظ تغذیه در محصولات غذایی تبدیل شده است یک ضرورت است. با افزایش رقابت در صنایع غذایی همیشه مشغول هستند در کشف راه های ابتکاری برای نگه دارید تا در بازار مانند استفاده از macerated میوه ها به عنوان یک شیرین کننده به منظور ایجاد مواد غذایی سالم.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.